Wiadomości

Gas-Trading S.A. uruchomiło mobilną stację regazyfikacji LNG we wrocławskiej fabryce LG Electronics

Docelowo na mocy umowy pomiędzy PGNiG OD a LG Electronics w fabryce LG Chem ma powstać stacjonarna stacja regazyfikacji. Kontrakt został zawarty na 5 lat i gwarantuje dostawę blisko 19 tysięcy ton skroplonego gazu ziemnego. Do czasu wybudowania docelowej stacji regazyfikacji, dostawy gazu będą realizowane za pomocą mobilnej stacji regazyfikacji Gas-Trading S.A.

 

   

 Gas-Trading S.A. jest jednym z największych przewoźników w Polsce gazu LNG. Dysponując nowoczesnymi mobilnymi stacjami regazyfikacji spółka jest w stanie szybko reagować na potrzeby odbiorców i umożliwić im skorzystanie z paliwa LNG zanim zostanie wybudowana docelowa stacja regazyfikacji. Tego typu urządzenia mogą służyć także w przypadku awarii instalacji gazowej dostarczając gaz w czasie napraw.  

Zastosowanie skroplonego gazu ziemnego LNG to gwarancja bezpieczeństwa, pewność dostaw, a także efektywna produkcja i pozytywny efekt ekologiczny. Przedsiębiorcy wykazują rosnący entuzjazm względem tego uniwersalnego i taniego rozwiązania.