Aktualności

18.06.2019

LNG drogą do samodzielności energetycznej samorządów

Czy LNG może być jedną z dróg do samodzielności energetycznej samorządu ? Na to i wiele innych pytań Gas-Trading S.A. starał się odpowiedzieć podczas konferencji Samodzielność Energetyczna Gmin

10.05.2019

Gas-Trading S.A. we współpracy z PGNiG OD dostarczył pierwsze dostawy paliwa LNG do Zajezdni Ostrobramska

17 kwietnia br. PGNiG Obrót Detaliczny zawarł umowę z Miejskimi Zakładami Autobusowymi w Warszawie dotyczącą dostaw paliwa LNG dla 35 autobusów. Gas-Trading S.A. dostarczył paliwo cysternami kriogenicznymi z Oddziału PGNiG S.A. w Odolanowie.

08.05.2019

Program gazyfikacji z wykorzystaniem LNG podczas XXII Konferencji GAZTERM 2019

W dniach 06-09 maja 2019 roku już po raz 22 odbywa się konferencja GAZTERM - jedno z najważniejszych spotkań branży energetycznej. Gas-Trading S.A. wspiera wydarzenie oraz aktywnie włącza się w dyskusję na temat perspektyw rozwoju rynku małego LNG w kraju.

02.04.2019

Gas-Trading S.A. partnerem IV Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”

Celem Konferencji było wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii. Podczas panelu tematycznego Przedstawiciele spółek Grupy Kapitałowej PGNiG S.A. oraz środowiska naukowego wspólnie debatowali nad problematyką lokalnej dystrybucji LNG.

20.02.2019

Gas-Trading S.A. partnerem GK PGNiG S.A. w programie Poland Prize

PGNiG S.A. rozpoczyna udział w rządowym programie Poland Prize, do którego zaprosi startupy z całego świata. Gas-Trading S.A. we współpracy z InnVento aktywnie wspiera działania na rzecz rozwoju produktów innowacyjnych w Grupie Kapitałowej PGNiG S.A.

24.01.2019

4000 cystern załadowanych na Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu

Od połowy 2016 roku PGNiG załadowało w Terminalu LNG już 4000 cystern. Część wolumenu została przetransportowana do klientów końcowych cysternami kriogenicznymi Gas-Trading S.A.

01.12.2018

Gas-Trading S.A. partnerem konferencji Bezpieczeństwo Surowcowe Polski

Dyskusje ekspertów na temat roli LNG w aspekcie bezpieczeństwa energetycznego kraju.

30.10.2018

Gas-Trading S.A. w POLSKIM KOMPASIE 2018

Prezes Gas-Trading S.A. Tymoteusz Pruchnik na łamach POLSKIEGO KOMPASU 2018 o historii i perspektywach rozwoju rynku tzw. małego LNG.

19.10.2018

Gas-Trading S.A. uczestnikiem Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego 2018

Nowoczesna cysterna kriogeniczna Gas-Trading S.A. transportująca LNG m.in. z terminalu w Świnoujściu witała gości Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Siedlcach.

08.10.2018

Gas-Trading S.A. współorganizatorem kongresu Energy Future

Podczas wydarzenia przedstawiciele najwyższych władz państwowych wspólnie z reprezentantami firm oraz ośrodków i instytucji związanych z energetyką mieli możliwość poruszenia bieżących i kluczowych spraw w szeroko rozumianej branży gazowej i paliwowej.

13.09.2018

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze i rozlewowe LNG w Gdyni z udziałem Gas-Trading S.A.

Współpraca PGNiG Oddział Detaliczny, Ratowniczej Stacji Górnictwa Otworowego, Urzędu Morskiego w Gdyni, Zarządu Morskiego Portu w Gdyni oraz Gas-Trading S.A. zaowocowała przeprowadzeniem ćwiczeń ratowniczych, których wynikiem będzie wypracowanie pierwszej w Polsce technologicznej instrukcji bunkrowania statków.